| anuska1 a întrebat:

de ceva timp am adoptat o pisicuța in vârsta de 2 luni, dar am o problema cu ea. nu vrea deloc sa doarma seara. cu toate ca eu ma joc toata ziua cu ea și incerc sa o obosesc. începe sa miaune și are chef de joaca când eu dorm. Aveți vreo soluție? Ma gândeam ca poate e și un tratament cu pastiluțe pe care sa i le administrez câteva zile sa o ajute sa se calmeze când e seara. Multumesc

5 răspunsuri:
| axeel02 a răspuns:

Cel mai bine, du-te cu ea la veterinar.Nimeni nu cred ca e in masura sa te ajute. Doar un veterinar happy. Sper ca te-am ajutat.

| LemonTree333 a răspuns:

Nu incerca cu pastile! O sa-i faci mai rau! Prietena mea avea o pisica si avea chef de joaca noaptea. Incearca sa-i lasi niste jucari inainte sa te culci. Poate se joaca cu ele. Daca nu merge da-i niste lapte caldut inainte de culcare si asigura-te ca are patutul confortabil. Inca un sfat prietenesc: e perioada in care ar trebui sa stai cu ochii pe pisica de ex. sa nu o lasi afara, sa ai grija sa nu raceasca, si cel mai important sa nu fuga de acasa! Pare ciudat dar se intampla. Sper ca te-am ajutat

| GaZa1994 a răspuns (pentru LemonTree333):

Scuze: "lapte"?! Vro idee ce se întâmplă daca dai lapte la o pisicuță? O sa se strice la stomac de nu o sa isi mai revină ever! Asa am facut si eu cu prima pisica si am trăit un cosmar timp de o luna. Ajunsesem sa spăl podeaua de doua ori pe zi ca saracu' nu mai ajungea la litieră. Apoi am descoperit ca se gaseste la pet shop, lapte special pentru pisici fără lactoză si totul a fost ok dupa ce, bineînțeles, i-am dat pastile pentru diaree.

| anuska1 explică (pentru GaZa1994):

Mulțumesc, nu ii voi da lapte, dar pentru a dormi pana dimineata fără sa ma mai trezească pe la 2 -3 nu ai nicio idee ce as putea facesad?

| GaZa1994 a răspuns (pentru anuska1):

Cum a zis si emma0123456789: Jucării, dar care sa nu faca gălăgie. Eu le dau paie si bile de staniol si sunt cele mai fericite. Jucării atârnate dupa care sa sară si mâncare fix înainte sa te culci tu, ca dupa ce mănâncă, sa il/o ia somnul. In principiu nu prea cred ca o sa se potolească. Asa m-am ales si eu cu o pisică de la o fata care nu putea sa doarma din cauza ca se juca prea mult si făcea zgomot dar la mine sa potolit. Plus ca eu nu sunt deranjată de zgomotele lor ca le iubesc prea tare si stiu ca sunt închise in apartament si stii ca au nevoie de miscare.