| Iulia_Matei_1980 a întrebat:

labradorul meu a inghitit o soseta.I-am dat apa cu sare si tot nu varsa.Ce pot sa mai fac? La cabinet vet mi-a spus ca trebuie sa vomite ca nu au ce face

3 răspunsuri:
| DaniTDCI a răspuns:

E cam tarziu pentru raspunsul meuhappy,dar. pe viitor sa stii asta: cumperi praf de vomat ce se amesteca cu apa siu ii dai sa bea, fie ca vrea fie ca nu, astepti momentul daca nu ii bati degetul pe gat(asta e mai "brutala", dar daca tii la catelul tau, faci orice pentru a-i fi bine)

| RoxB a răspuns:

Cel mai bine este sa il duci la veterinar daca doctorul ti-a zis sa-l faci sa vomite, si nu reusesti. Poate a fost prea putina sare in compozitie, sau poate cainele tau are stomacul mai rezistent. S-ar putea sa nu se intample nimic, majoritatea cainilor au momente cand rod, rup si inghit bucati mici de obiecte din carpa, plastic, lemn, hartie, si nu se intampla nimic rau, le elimina singuri. Nu stiu daca pericolul creste la cantitati mai mari, cum ar fi soseta intreaga.

| Savantul2017 a răspuns:

Buna, cred ca o sa fie in regula, chiar daca nu varsa.