| Opsitar_Cornel_1998 a întrebat:

maine ar trebui sa imi fete o iepuroaia belgiana dar nu si-a facut cuibul, eu i-am pus lada pentru fatare, dar ea nu si-a pus nici macar paie.Ce sa fac? O sa isi faca cuibul cand fata?

Răspuns Câştigător
| Cantoru a răspuns:

Stai linistit ca stia ea cand trebuie sa isi faca cuibul. Si ca tot ai zis ca "maine ar trebui sa imi fete": nu poti stii exact, poate fata poimaine, intelegi? Nu te panica, o sa se descurce pentru ca ea stie cel mai bine cand e momentul!

| Opsitar_Cornel_1998 explică (pentru Cantoru):

Azi se implinesc 30 de zile..acum isi aduna paie si le baga in cuib eu ieri i-am ai pus dar ea acum mai cauta... Oare sa ii mai pun? Ca mi-e frica sa nu moara puii sa se sufoce

5 răspunsuri:
| Cantoru a răspuns:

Uite, am un vecin care crește iepuri, multi. Și întrebările care le-ai adresat aici sunt identice cu întrebările ce le adresam eu vecinului meu. Se poate întâmpla ca iepuroaia sa își omoare puii oricum, depinde de comportamentul ei și cel mai nașpa sa zic asa e ca nu te poți băga, tu sa fi atent sa aibă numai mâncare și apa. Sper sa fie în regulă și sa nu ai vreo iepuroaica cu fluturi la cap...

| Opsitar_Cornel_1998 explică (pentru Cantoru):

Nu am avut nici o iepuroaica care sa faca asa ceva....si toate isi puneau mai multe paie acolo.Acum iepuroaica sta intinsa in cusca... Oare o sa fete astazi?

| Cantoru a răspuns:

Nu pot sa îți zic cu certitudine. Îmi pare rău. Cu siguranță se obosește mai repede acum. Eu zic sa aștepți și sa nu te sperii, o sa fie în regulă.

| Opsitar_Cornel_1998 explică:

Pai,maine implineste 30 de zile... E la prima fatare.