| Zeinbenet a întrebat:

am o iepuroaica rasa berbec german. E la prima fatare dar a cam intarziat, trebuia sa fete dupa data de 06.11. 2018 acum are deja 33 de zile de gestatie dar nu si-a facut nici cuibul. Are burta destul de mare iar in burta se simt cam vreo doi sau trei puiuti. Oare de ce nu a fatat inca? Mi-e teama sa nu le aiba morti, ofer funda.

Răspuns Câştigător
| Raducons a răspuns:

Indicat ar fi sa nu o urmaresti,creaza-i conditiile necesare si las-o in pace,Separa un colt din lada cu o scandura pune cateva paie curate, nu multe si las-o in pace, ar fi bine sa fie ferit de vazul tau locul. Poate nu ai calculat bine zilele, iti repet la iepuri este f important ca sa nu fie stresati, am avut si eu iepuri si eram f curios dar trebuie sa te abtii.

| Zeinbenet explică (pentru Raducons):

Da e adevarat ca am cam stresato dar totusi i s-au implinit zilele pe data de 06 am dato

| Raducons a răspuns (pentru Zeinbenet):

Depinde mul si de marime, rasa, mai asteapta un pic si nu mai pune mana deloc pe ea.

| Zeinbenet explică (pentru Raducons):

Ok mersi de raspuns rasa e berbec german si are cam aproape 5 kg mai astept sa vedem.