| Bytheway_Antonio_1998 a întrebat:

Mi-am luat de 3 luni un micul alexandru, care mi s-a spus ca avea atunci 6 luni, insa eu cred ca este mai mare pentru ca deja are coada foarte lunga, insa nu are inca gulerul. Vreau sa invat sa il dresez mai mult, pana acum tot ce am scos de la el este sa isi spuna numele (paco), ia mancarea de pe varful degetelor sau accepta sa vi sa i-o dai la cioc, si mai vine pe masa sa manance cand esti doar tu cu el si stai la capatul opus. As vrea sa il invat sa vina pe mana, dar nu vreau sa ii rup din pene. Puteti sa ma ajutati? Daca se poate va rog cunoscatori de specie.

1 răspuns:
| wpAbby a răspuns:

Recunosc ca nu sunt cunoscator in specie, dar nu tine de asta pentru a invata comenziile.Eu am avut un perus si ca sa il invat imi puneam mancare pe mana (nu pe palma) si cand venea il prindeam de piciorus cu un deget (nu apesi tare) si il mangaiam usor pe cap ca sa vada ca nu i se intampla nimic