| Atim a întrebat:

Mi-as dori un iepuraș rasa holland lop/minilop/berbec olandez/pitic. Am cautat pe internet si am gasit câteva crescatorii prin București și Constanța, dar nimic in zona de Iași sau împrejurimi. Exista vreo crescatorie in Iasi sau in județele învecinate (Neamț, Botoșani, Suceava)? Sau macar una care ar putea trimite iepurasi si in restul tarii? Mulțumesc anticipat!

1 răspuns:
| Bradlry a răspuns:

Dacă nu reușești poți da un mail la animal sau poți suna, de obicei ei au furnizori buni. Dacă nu reușești nici așa te poți reorienta spre rasa Angora, sunt foarte ok pentru ținut în casă și nici nu cresc foarte mult mai ales daca ai grija cu mancarea