| Horiatud a întrebat:

schimband unul dintre cele doua acvarii cu pesti pe care le detin (120cm L x 40cm l x 50cm h) m-am gandit sa incerc inca un domeniu, mai exact, cel al reptilelor. Si as dori sa imi spuneti niste specii de reptile (nu broaste) care pot trai fericite in acvariul mai sus mentionat, destul de usor de intretinut si care nu au o dieta complicata, adica nu am o sursa de insecte vi, poate doar vara din gradina.

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Vipera cu corn, șarpele boa, dinosaurul pitic, ar fi cele mai potrivite și fericite împreună.
Le poți da de mâncare câte un șobo pe zi.
Vara, în grădi cu ele.