| GolopențaAdrian a întrebat:

Care sunt cele mai periculoase animale din lume(Insecte,Mamifere acvatice si terestre,Reptile, Broaste, etc)?

Răspuns Câştigător
| Idkidk a răspuns:

Furnicile Siafu, Viespile, Musca tsetse.

14 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Furnicile de foc( furnicile rosii),sarpele foarte veninos este un mamba neagra,insecte periculoase: vaduva neagra (paiajen), musca tete(boala somnului), capusa(boala LYME), cea mai periculoasa reptila este varanul(muscatura cu saliva plina de bacterii periculoase si mortale), insecta tantarul-tigru(provoaca febra galbena-tifoida mortala si alte boli mortale). Broasca sageata-aurie este cea mai periculoasa si mai veninoasa broasca din intreaga lume!

| Idkidk a răspuns:

Şerpii, felinele mari, peştii balon.

| GolopențaAdrian explică (pentru Idkidk):

Da dar care serpii, feline mari?

| Idkidk a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Leii, tigrii, paneterele, pisicile sălbatice, râşii, gheparzii, leoparzii.
Şerpi Anaconda. happy

| GolopențaAdrian explică (pentru Idkidk):

Insecte care ar fi?

| GolopențaAdrian explică (pentru Idkidk):

Ms acum nu stiu pe ce sa-ti dau funda dar zi-mi tu pe ce raspuns sa-ti dau

| GolopențaAdrian explică (pentru Idkidk):

Am uitat de broaste sa-ti zic sa-mi zici

| Idkidk a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Broasca otrăvitoare aurie.

| MistretulPufos a răspuns (pentru Idkidk):

Nu prea, sunt foarte putine decese anuale cauzate de aceste animale, insectele si creaturile mici sunt mult mai periculoase

| CryBaby a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Anaconda, este cel mai mare șarpe din lume. N-are venin dar sugrumă prada.

| Idkidk a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Furnicile Siafu, Viespile, Musca tsetse.

| VelaJohnny a răspuns:

Hipopotamul ca mamifer, la ucis vieti umane

| MistretulPufos a răspuns:

Umm tantarii, mustele tsetse, parazitii, hipopotamii, furnicile, in mare parte insecte...

| blAster85 a răspuns:

Cele mai periculoase animale suntem noi toti, OAMENII, noi cercetam cautam, fabricam arme, bombe, ocupam pamanturile altora...etc. etc. Omul niciodata nu e multumit cu ce are tot timpul vrea mai mult. De asta traim in lumea in care traim.

| TheHobbitHere a răspuns:

Păianjenul nu este insectă.