| semyryan a întrebat:

Va rog sa ma ajutati, am o problema cu un catel in varsta de 6 ani care nu isi mai simte picioarele din spate. Daca il gâdili le poate trage la fel si coada. Intrebarea mea este dacă mai este cineva careia i s-a intamplat il rog sa ma ajute sa-mi spuna ce tratament a urmat sa se vindece... nu a fost lovit, nu a sarit de nicaieri pur si simplu asa l-am vazut dimineața. Am fost cu el la doctor i-a facut 2 zile niste injectii si nimic...

4 răspunsuri:
| Sekim a răspuns:

Am avut si eu un caine batran, foarte batran care a patit asta dintr o data in fata mea, nu mai putea sa mearga deloc. La scurt timp dupa a murit din cauza batranetii. Sa speram ca nu e acelasi caz dar nu stiu ce sa zic, daca ai fost la veterinar si tot nimic, eu zic sa te pregatesti emotional.

| semyryan explică (pentru Sekim):

La caini batrani am mai auzit dar el nu este batran e jucaus chiar si asa d'asta ma oftic si eu ca macar daca era batran ziceam...

| gratargratar a răspuns:

Trebuie facut un RMN, caci cel mai probabil e vorba de o tumora (n-are dureri?) pe la nivelul maduvei spinare lombare, sau de o neuropatie degenerativa (aici ar fi nevoie de o electromiografie).

| semyryan explică (pentru gratargratar):

Nu nu are dureri nu il doare nimic mananca bea apa se joaca. Mi-a spus la ecografie ca trebuie facut un rmn sa si dea seama ca nu se vede pe ecografie nimic dar apoi mi-a spus ca cu tot cu operatie daca ar fi nevoie ar costa 7000 de lei. Eu nu dispun de banii astia pentru aceasta problema de aceea am auzit ca multi oameni i au facut bine cu tratamente chiar daca cainii lor au avut probleme la coloana sau gernie de disc si ma intrebam daca nu cumva stie cineva cu ce anume i aubtratat de exemplu am auzit de norocarp nu l-am mai gasit am auzit de polenoplasmin nu stiu ce sa spun despre el si am crezut ca a a folosit cineva ceva si a avut efect...