| mariaxxa a întrebat:

Buna, am o pisica de 3 ani care vomită frecvent ceea ce mananca, DAR ÎMPREUNĂ CU PAIE DE LA MATURA. (nu înțeleg cum ajunge sa manance, matura fiind după un dulap), tin sa menționez ca pisica se manifesta perfect normal, fuge prin casa, se joaca, mananca, toarce si e afectuasa. Oare vomita din cauza paielor sau din cauza mâncării?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cumpara-i asa ceva. O ajuta sa elimine parul din stomac. Ai vazut ca ea se linge pe labute si pe corp. De-aia cauta matura.
Si eu am la motanul meu.
https://www.zooplus.ro/......rba/243701

| alina2k18 a răspuns:

Ascunde matura.
Vezi ca unele lucruri ii pot perfora stomacul si moare in chinuri.

| Manciu_Emil_1976 a răspuns:

Cred ca ar ajuta-o dacã i-ai aduce iarbã de afarã (cea cu spic le place foarte mult). Este nutritivã, dar o si ajutã sa regurgiteze, cand are organismul nevoie.