| Unanonimtpu a întrebat:

Bunaa... imi pare rau ca revin din nou cu aceeasi intrebare... cum am mai zis, mama nu vreau un catel in apartament. am plans, fara sa stie mama, si nici nu vrea sa auda de un asemenea animal. Acum i-am zis ca vreau un yorkshire terrier, dar a zis daca vreau sa il tin in casa, a va pleca. Va rog din suflet, ajutati-ma! ( nu vreau sa se creada ca este cea mai importanta problema din lume, imi doresc un caine deoarece vreau sa devin medic veterinar )

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și dacă vrei să devii medic veterinar, nu cumva vrei să faci experiențe pe bietul animal înainte să vezi dacă te regăsești pe această meserie?
Un câine cere responsabilitate, un cost financiar, îngrijire specială, este ca un membru al familiei, nu ne putem bate joc de el.
Ca să poți avea un cățel, trebuie să o CONVINGI, ceea ce tu până acum nu ai reușit!
Succes.
Pa, pa.

Răspuns utilizator avertizat