| Andreeaaaaaaaaa a întrebat:

Bunăăă. Este o pisica dragalasa care vin mereu la mine s o mangaihappy Ea are pisoiasi, dar inca nu le au iesit ochii. Din greseala azi i- am atins o "'țâță ( laughing) )". Stiti ca daca cineva ii atinge puii, nu i mai creste (stie asta datorita mirosului). Daca unui pisoi "dupa ce mananca" ii ramane mirusoul mainii mele pe botic si pisica nu l mai creste? (Si nu, nu imi miroase mana, este doar un insticnt al pisicii) Caut pareri. Dau fundahappy

6 răspunsuri:
| คlєxヅ a răspuns:

I-ai atins o.o. țâță? Imi zboara gandu undeva deja. rolling on the floor))Stai calma fato ca nu pateste nimic.

| thewomaninwhite a răspuns:

Nu nu are nimic asa obisnuiam si eu sa cred cand eram mica dar cred ca asta este mai degraba o superstitie

| KrEaThYvE a răspuns:

LOL, i-ai atins tata putin si crezi ca daca puiul v-a suge de la san ii v-a ramane mirosul... serios? nu e nici un pericol 100% pentru ca,, acel miros,, pe care tu l-ai lasat e minuscul dupa trece si prin botul aluia mic, deci nu-i nici o posibiliatate

| Sweety27 a răspuns:

Nu, stai linistita. In legatura cu respingerea puiului, se aplica doar daca il iei si il tii la tine in brate 5-10 minute, suficient cat sa ti se impregneze mirosul tau. In cazul tau poti sta linistita, o mica atingere nu o sa afecteze cresterea! Sa fie sanatosi si sa creasca maaaaari!

| allexya501 a răspuns:

Am 13 pisicute si multe dintre ele au facut puiuti...
iti dai seama ca absolut la fiecare fatare am strans puiuti in brate happy
dar daca pisaca care are puii este invatata cu tine si iti cunoaste mirosul nu se va intampla nimic...
dar am avut si am o pisica salbatica aproape turbata pe care cineva a aruncat-o la noi in curte si a facut 5 puiuti la noi in garaj
si cum era intr-o cutie cu puii
pentru prima data am reusit sa o ating.
atunci i-am atins si puii iar ziua urmatoare ea a fugit si nu s-a mai intors sad cateva saptamani
dar din fericire a plecat cu unul din puiuti. happy
si de atunci se intoarce doar dimineata sa manance si pleaca inapoi

dar oricum daca mata te iubeste la fel cum o inbesti si tu pe ea,
va fi bine... happy

Funda?

| Secret2000 a răspuns:

Nu e adevarat... sunt superstitii... si eu am o pisica care are pui mici, nici ochi nu le-a dat si am pus mana si chici ce? >)) nu s-a intamplat nimic