| ChrisstinaXdddddddd a întrebat:

Bunaaaa, vine iarna si am un caine care il tin in curte, vroiam sa stiu, voi cum va ingrijitii cainii pe timp de iarna [ma refer la cei care ii tin afara]? worried

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu zic să-l ţii în casă pe timpul iernii. Chiar dacă are blană, e frig totuşi.

| ChrisstinaXdddddddd explică (pentru Adry05):

Pai cusca este foarte bine izolata pe afara invelita in ciolofan, in interior paie si 2 paturi groase, cusca este asezata intr-o camaruta unde ninsoare si vantul nu intra + ca catelul are o geaca si caciulita big grin

| Adry05 a răspuns (pentru ChrisstinaXdddddddd):

Hm, în acest caz l-ai putea ţine şi afară. happy

| Dahliaa a răspuns:

Eu am un cățeluș de 4 luni. De la 2 luni l - am învățat să stea afară. Păi, trebuie să aibă o cușcă în care să stea ca să nu îi fie frig. În cușcă poți să îi pui și o păturica. Să nu uiți să îi dai apă și mâncare. Sper că te - am ajutat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Cățelele noastre au amândouă câte o cușcă de lemn, izolată la exterior (inclusiv pe dedesubt) cu polistiren expandat pentru exterior. Peste acesta este fixat placaj. În cuști, am pus fân, cumpărat de la Hornbach - raionul pentru animale de companie. Înainte le puneam câte un covoraș gros, dar m-am săturat de spălat, că le scoteau mereu afară și le tăvăleau prin praf! Uite-le aici pe cățelușe http://zinnaida.ro/2012/11/07/joaca-kory-si-bella-8-fmt75/
A, am uitat: cuștile sunt puse într-un padoc învelit și deasupra și lateral cu foaie de policarbonat. Se poate vedea tot pe acel blog.

| Fiona232 a răspuns:

Sa aiba mancare si sa stea intro cusca caloduroasa.

| Haney a răspuns:

Daca are blana multa si e grasut il poti tine afara.

| Websters a răspuns:

Nu trebuie sa ii ingrijesti foarte mult decat sa aiba unde sa stea (ma refer la o cusca) si sa ii dai de mancare.

| KirosenTalent a răspuns:

Am o ciobaneasca mioritica de 5 luni. Are o cusca izolata cu zapada. Este foarte cald in ea. Iarna aceasta este prima ei iarna. Mai am un ciobanesc german (mascul) 7 ani. Cand da prima zapada le dau drumul.