| anonim_4396 a întrebat:

Are cineva de aici caine Boxer? Ar rezista iarna sa doarma afara?
Ne vom cumpara unul si chiar daca va fi un caine de companie, mi-ar placea sa-l las noaptea in curte, dezlegat (va avea cusca binenteles), sa faca si putina paza daca e cazul. Nu stiu cum rezizta iarna si nu vreau sa-i fac rau, asa ca va rog sa imi spuneti, daca ati aveti unul sau ati avut.
De asemenea, cat este de agresiv cu stapanii / strainii?
Multumesc mult!

4 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Am tinut afara 2 catele pana acum, cum sa fie agresiv cu stapanul? cu strainii este, acum depinde de gena.

| Spaz472 a răspuns:

Deci, la agresivitate depinde de cum il invatati voi sa se comporte, iar cu dormit-ul il poti lasa afara nu e nici o problema dar la temperatura decenta nu -15 grade sau ma rog...Boxer-ul nu e un caine blanos care sa reziste mai mult timp temperaturii scazute si sa nu il legi iarna daca il lasi afara! Succes!

| cainirasapura a răspuns:

Intreaba crescatorii autorizati (ei iti pot da cele mai bune sfaturi despre aceasta rasa) http://www.animale.ro/forum/forumdisplay.php? 91-Crescatori-Canise-Cuiburi-Monte-boxeri

| ianavet a răspuns:

Salut, rezista fara probleme, daca il ajuti si cu sfaturile de aici nu trebuie sa iti faci griji: http://divet.ro/15-reguli-de-ingrijire-pentru-animalute-iarna/