| SeecreetNamee a întrebat:

Bunăăăă,vreau să adopt un căţel, de rasă. Ştiţi pe cineva din Bucureşti care are vreun pui de căţeluş de dat spre adopţie? De preferat pekinez/bichon/shih-tzu etc. big grin
Vă mulţumesc mult. :*

4 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

Un caine de rasa se cumpara,un metis se adopta.
Cel mai stupid raspuns, in Bucuresti si ilfov sunt ogramada de adaposturi de caini. Exista asociatia robi, cutu-cutu, dar si adaposturi, uite aici http://www.imparte.ro/......i-614.html

p.s. eu am vrut caine de rasa si am strans un an bani si mi-am luat caine de 200e, cu pedigree si cu toate actele...alceva sa ai cainele de mic si altceva sa-l iei la 1-2an sau chiar mai mult si sa aiba cine stie ce naravuri...

| Lou222 a răspuns:

Nu cred ca oamenii ddau spre adoptie caini de rasa. Eu te-as sfatui sa iei de la un adapost, deoarece si acele animale au nevoie de un stapan iubitor. sa stii ca eu la adapostul de animale am vazut si un beagle si un bichon maltese imperecheat cu pekinez. si sunt si foarte draguti.

| SeecreetNamee explică (pentru Lou222):

Nu ştiu niciun adăpost de câini din Bucureşti. Şi apropo : sunt chiar foarte multe persoane care dau câini de rasă din diferite motive gen : nu mai poate să îl ţină, să îl ingrijească etc. happy

| Lou222 a răspuns (pentru SeecreetNamee):

Da dar il vand pe putin cu 200 lei