| norbynorby a întrebat:

Bunca, vreau sa imi cumpar un catel din rasa Boxer si vreau sa stiu anumite chesti despre el. Are loc amenajat(ingradit), cusca si doi pomi langa gard ca sa ii faca umbra deoarece din cate am auzit este sensibil la razele puterince de Soare. As vrea sa stiu daca o sa aiba probleme iarna daca sta afara.
Niste sfaturi despre acest caine?

Răspuns Câştigător
| Ionutszu a răspuns:

Mai, cainele nu prea are blana de aia care il face sa nu-i pese de gerul de afara.
Depinde de locul unde stai, daca stai ca mine in dobrogea aproape de Galati unde da viscolul cu 100km pe ora si ingheti ca dracu, iesi si mori afara e de rau pentru ciane, nu mai zic ca vara e cald de borasti, el are blana mica deci nu le are cu iernile foarte geroase, caine fiind rezista nu moare dar acea cusca fa-o cat mai buna daca se poate izoleaz-o pe exterior, pune gura custii intr-o directie astfel incat iarna sa nu-i bage zapada la el si pune-i asternuturi groase inauntru. Eu am avut caini ce au stat in cutii de carton saracii deci daca faci asa cum ti-am zis nu va avea nimic dar in special gura custii este extrem de importanta cum sta.
Succes!

1 răspuns: