| mosora2002 a întrebat:

Vreau sa cumpar un caine de rasa pura cu pedigree ofer 200 de lei
Nu doresc aceste rase:
Boxer
Rottvailer
Pit bull
Pudel

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cainii nu se cumpara de pe net dragul/draga mea.
Cainii cu pedigree se cumpara de la canise adevarate, iti sugerez search google canise de prin orasul tau.
Cu 200 de lei nu o sa o sa gasesti in veci un caine cu pedigree doar cele trei vaccinuri si cele doua deparazitari interne si externe costa mai mult de 200 de lei, fara sa includem catelul insusi.
Cateva reguli DE BAZA in achizitionarea unui caine :
1.Un caine care nu are pedigree e un caine care nu e de rasa! Degeaba iti spune ca parintii au fost campioni si ca parintii au pedigree, important e ca puiul tau sa aiba pedigree scris negru pe alb, cat timp nu are un act care sa dovedeasca ca e rasa pura e doar un metis.
2.Carnetul de sanatate cu vaccinurile facute la zi.
3. Puiutul se i-a direct din cuibul canisei.
4.Un caine indiferent daca are pedigree trebuie sa ii vezi parintii pentru ca doar cu ei iti vei face o parere cum o sa arate puiul tau.
5. Evita samsarii care cresc mai mult de trei rase cum ar fi Canisa Premium si care reproduc caini pe toata durata anului si se fac livrari.Canisa Premium nici macar nu e canisa autorizata e doar o fabrica de caini in care sunt obligati sa se inmulteasca netinandu-se cont de sanatatea cateilor.
6. Evita vanzatorii agresivi, un crescator nu se va milogi niciodata de nimeni sa cumpere un catel.Un crescator nu o sa stea la coltul blocului cu texte de genul,, baiatu baiatu vrei un caine?''.Un crescator niciodata nu o sa negocieze pretul unui caine, pretul e fix, dar depinde de linia de sange, cum nu negociezi cand vrei sa-ti cumperi o eugenie la Kaufland asa nu se negociaza nici pentru un catel.

17 răspunsuri:
| Flynn2001 a răspuns:

De ce nu vrei acele rase?

| RKA a răspuns (pentru Flynn2001):

La varsta de 5 ani pitbulli turbeaza, si cam la fel si rodvailerii, pudelii sunt prea "sclifositi"si ii intretii greu si de boxer crede-ma ca nu stiu nimic

| PiTbuLuL a răspuns (pentru RKA):

Rka ai avut tu pitbul sau rotwailer? Sa vezi daca turbeaza eu eu adevarat nau 5 ani au 1 an si ceva dar cunosc multi care au pitbuli in varsta de 10 ani care n-au turbat si rotweiler.Nu mai criticati rasele pe care nu le cunoasteti si n-aveti habar de ele si nu va luati dupa fiecare in parte daca zice unu ca pitbulu traiesti un 1 an toti va luati dupa el cand o sa aveti rasele astea atunci puteti comenta dar pana atunci nu mai vorbiti de rau de ele!

| Flynn2001 a răspuns (pentru RKA):

Nu turbeaza! Inxpca un om care se ia dupa altii. Iti spun din experienta, am avut multi deci ar fi trebuit sa mor, nu? Taci din gura, sa nu rada si altii de tine.

| Ramona000 a răspuns (pentru RKA):

Nu turbeaza ei noi le facem sa turbezehappy prietena mea a avut 5 rorwaileri si nu au facut absolut nimichappy

| mosora2002 explică (pentru RKA):

RKA, Pitbulli nu turbeaza(dar sunt unele cazuri)
Ai drepate despre pudeli

| anonim_4396 a răspuns (pentru RKA):

rolling on the floor))) De ce spui tampenii?
Stii ce inseamna macar turbare? Virusul rabic se i-a prin saliva de la animale turbate.
Un caine nu poate dezvolta turbare fara sa fie muscat de un alt animal turbat.
Mi s-a luat de copii prosti care inventeaza zvonuri false fara sa se intereseze macar ce e aia,, turbare'' si ma enerveaza ca si mai multi copii prosti cred zvonurile astea sunt adevarate si le raspandesc si mai mult.

| PiTbuLuL a răspuns:

Sa iti spun un lucru sigur nu vei gasi niciodata caine de rasa pura cu pedigri doar la 200 lei de fapt eu n-am auzit de asa ceva. Unul de rasa pura crescut si cu pedigri costa si 500-700 lei.Si ce ai cu rasele alea? Pitbulul si rotwailerul ii am pe ambi de ai vedea ce mult tin nu lasa pe nimeni sa puna mana pe mine sunt foarte jucausi nu ar avea sens viata fara ei.In tai sa critici unele rase i-ati sa vezi cum ii cu ele!

| mosora2002 explică (pentru PiTbuLuL):

PiTbuLul Cum am criticat eu acele rase? Doar am zis ca nu le vreau.(Nu conteaza de ce)

| PiTbuLuL a răspuns (pentru mosora2002):

Poi nu-mi place cand ziceti ca nu le vreti n-am eu nici o problema ca nu vi le plac am crezut ca de ce ai auzit ca turbeaza si prosti de astea.

| mosora2002 explică (pentru PiTbuLuL):

Eu vreau sa zic doar ca nu le vreau.Nu imi plac mie nu ca turbeaza sau altele...

| JockerStoica a răspuns:

Salut. In primul rand cainii de rasa pura cu peddigree incepe pretul de la 1250lei in sus nu o sa gasesti nici macar o corcitura de caine cu 200lei happy

| mosora2002 explică:

Momentan nu m-a ajutat nimeni cu un site de unde pot sa cumpar! Mai astept cateva zile. Daca nu ma mai ajuta nimeni va dau funda

| anonim_4396 a răspuns (pentru mosora2002):

Cainii nu se cumpara de pe net dragul/draga mea.
Cainii cu pedigree se cumpara de la canise adevarate, iti sugerez search google canise de prin orasul tau.
Cu 200 de lei nu o sa o sa gasesti in veci un caine cu pedigree doar cele trei vaccinuri si cele doua deparazitari interne si externe costa mai mult de 200 de lei, fara sa includem catelul insusi.
Cateva reguli DE BAZA in achizitionarea unui caine :
1.Un caine care nu are pedigree e un caine care nu e de rasa! Degeaba iti spune ca parintii au fost campioni si ca parintii au pedigree, important e ca puiul tau sa aiba pedigree scris negru pe alb, cat timp nu are un act care sa dovedeasca ca e rasa pura e doar un metis.
2.Carnetul de sanatate cu vaccinurile facute la zi.
3. Puiutul se i-a direct din cuibul canisei.
4.Un caine indiferent daca are pedigree trebuie sa ii vezi parintii pentru ca doar cu ei iti vei face o parere cum o sa arate puiul tau.
5. Evita samsarii care cresc mai mult de trei rase cum ar fi Canisa Premium si care reproduc caini pe toata durata anului si se fac livrari.Canisa Premium nici macar nu e canisa autorizata e doar o fabrica de caini in care sunt obligati sa se inmulteasca netinandu-se cont de sanatatea cateilor.
6. Evita vanzatorii agresivi, un crescator nu se va milogi niciodata de nimeni sa cumpere un catel.Un crescator nu o sa stea la coltul blocului cu texte de genul,, baiatu baiatu vrei un caine?''.Un crescator niciodata nu o sa negocieze pretul unui caine, pretul e fix, dar depinde de linia de sange, cum nu negociezi cand vrei sa-ti cumperi o eugenie la Kaufland asa nu se negociaza nici pentru un catel.

| Pittikk a răspuns:

Catelusa mea Canish ...Atunci cand am luat-o m-a costat circa 200 de lei.Verisoara mea si-a luat un bichon havanez si a costato circa 200lei.Canisha mea este cuminte, ascultatoare, desteapta, simtita si foarte aparatoare.Bisonul verisoarei mele este unpic rea, dar foarte aparatoare, mica si draguta... sper ca te-am ajutat.happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Pittikk):

laughing 200 de lei pe un Bichon Havanez? Si cu bunici, parinti corciti la randul lor.
Stii macar ca in Romania nu exista o canisa care sa creasca o astfel de rasa?
Un bichon Havanez pur costa 300 de euro.

| Bufonul a răspuns:

Salut! Cu 200 de lei nu o sa cumperi niciodata caine cu pedigreelaughing! Crede-ma sunt crescator de ciobanesc german si stiu ce inseamna! Un caine cu pedigree te duce la 200 de euro(in cazul unui ciobanesc german)deci daca vrei caine cu pedigree pretul e mare!

| mosora2002 explică (pentru Bufonul):

Bufonul as fi interesat de ciobanesc german de unde esti?