| Fhudusjshshshhs a întrebat:

Bunq TPU! Ce sa aleg pentru paza si protecție Malinois sau Dog Argentinian?

2 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Malinois.

| EkToR a răspuns:

Pai din punctul meu de vedere malinois iese mai bine decat dog argentinian.
Sa iti supun si dc este un caine de paza protectie cum vr tu + se dreseaza usor, are un grad de ingrijire mediu, se intelege cu alti caini dar ai grija cu el in prezenta strainilor are o greutate cam de25-35 kg inaltime 58-66cm.
Dar si dog-ul ar fi o alegere bunicica este un caine de baza protectie dar nu este la fel de usor de dresatnu este foarte afectios este putin mai greu de ingrijit are in jur de 35-45kg si o inaltime de 58-68 cm adica creste cu putin mai mult Depinde de alegerea ta dar daca esti incepator cu caini eu te sfatuiesc sa iei un malinios este usor de dresat pe langa dog-ul din cate stiu ii trebuie dresaj autorizat nu dresaj acasa cu stapanul deci na...cred ca si la malinois trebuie tot autorizat sfatu meu e malinois si sa intrebi la politie daca ii trebuie dresaj autorizat sau pote fi dresat acasa de stapan.