| Fhudusjshshshhs a întrebat:

Vreau sa îmi iau un câine de rasă si nu m-am decis ce rasa deoarece vreau una care sa aiba instinctul de paza si protecție. M-am gândit la Amstaff (Pitbull), Ciobănesc Caucazian, Kangal Turcesc, Dog Argentinian si Ciobănesc Belgian Malinois. Dar daca știți pe cineva care vinde pui de Bandog la un pret rezonabil as fi interesat.

Răspuns Câştigător
| Helpmeforfree a răspuns:

Buna.
Eu cred ca ti-am spus de Ciobanesc belgian malinois.
Despre aceasta rasa,iti pot da absolut orice sfat(dresaj,comportament,dimensiuni,necesitati,etc.)
Pitbull-ul este o rasa frumoasă de căini,dar necesita un om foarte puternic care sa-l manuiasca si sa-l stapaneasca cum trebuie, de asemenea este un caine cu potenrial agresiv, ceea ce necesita inregistrare la politie, purtare de botnita daca nu e pe proprietatea ta, etc.Sa stii ca amstaff-ul si pitbull-ul sunt niste rase rotal diferite!

Caucazian este un caine care se tine mai mult la paza de la proprietatile de la tara,deoarece daca scapa sau daca intra un prieten ceva in curte,esti gata(un caine cu un aspect feroce,si o muscatura super puternica)insa depinde de cum il inveti(am avut caucazian).

Despre kangal si Argentinian,nu am ce comenta, sunt caini foarte frumosi.
De asemenea, eu zic sa ai doar lupta "Malinois vs Cane corso", dintre astia doi as alege eu.

Un labrador bu iti recomand, e cam molcut si blegut laughing

8 răspunsuri:
| Helpmeforfree a răspuns:

Nu dau facebookul la oricine, dar iti pot da sfaturi aici happy
Orice intrebare, dar pune intrebare pe TPU ca altfel nu vad, si raspund cat pot de argumentat.da.mi coroana happy
Nu dau pui gratis, minim 350 ca ai mei au pedigree.
Iti dau oferte de pui malinois ieftini.
Dar vezi ca un caine mplica vaccinari, accesorii mancare etc

| Helpmeforfree a răspuns:

Http://olx.ro/oferta/caini-lupi-ID6eFUv.html Ciobanesc german, de asemenea iti pot da sfaturi despre rasa

| Laurentiu017 a răspuns:

Cei mai buni pazitori sunt:
Ciobanestii- Caucazieni, de Bucovina, mioritici sau carpatini
Bullterrieri
Pittbullul
Rottweilerul
Lupul

| Fhudusjshshshhs explică:

Helpmeforfree deocamdată nu imi permit deocamdată un Malinois eu sunt din B.U.Z.A.U daca este la mine lupta ar fi intre Dog Argentinian vs Malinois daca tu ai un Malinois si ai vreun pui mi-ar placea sa il cresc mai am un pui de Husky si daca vrei îmi poți da sfaturi pentru Malinois pe Facebook

| Fhudusjshshshhs explică:

Help me for free o sa apelez la dvs când o sa îmi i-au un Malinois. Mulțumesc