| Anna04 a întrebat:

Ca animal d companie as putea sa-mi iau(dar fara caine, pisici, pesti, papagali sau hamsteri)? as vrea ceva mic, care se poate cumpara de la noi din tara, pufos, dragut usor de ingrijit, cu care ma pot juca si sa traiasca si mult

6 răspunsuri:
| LaughOutLoud a răspuns:

CHINCILA.e un animal dragut, nu foarte mare, blanos si un bun companion.

| ReggaeGirl a răspuns:

Eu ti-as recomanda sa iei un perus sau o nimfa (papagali). Sunt mici, se pot cumpara din orice pet-shop, este 100% dragut, nu necesita multa grija dar totusi sa ii dai de mancare si sa ii faci curat si te poti juca cu el chiar toata ziua...ma rog cand se obisnuieste cu tine sa vezi ca doar pe umarul tau sta si traieste destul de mult in jur de 4-8 ani...Succes,sper sa nu fie prea dificila decizia.Si daca te hotarasti sa iei un perus imi timiti un mesaj cu id-ul tau si eu iti spun TOT ce se poate sti despre ei.

| StefiM a răspuns:

Incearca un dihor sau un iepure sau o veveritathinking se gasesc in patshop eu am dihorhappy

| laurash_9338 a răspuns:

Porcusor de guinea. Stiu ca e dragut are o prietena. Nu stiu cat de usor se ingrijeste.

| PeStraziGoale a răspuns:

Buna.
O veveritza?

| JustMeAndy a răspuns:

Un iepuras. Eu am avut, nu este greu de ingrijit si este pufos.