| KinderBeeeib a întrebat:

Hey!
De-alungul timpului am avut tot felul de animale ca si porcusori de Guineea,pisici,papagali,hamsteri,pesti,testoase etc iar acum,in prezent, am un caine Bichon de aproximativ 5 ani (stau la apartament).As mai vrea un animal de companie (orice in afara de alt caine). Vreau un animal care sa se inteleaga totusi cu catelul meu.Am avut 2 papagali Agapornis care au fost "vanati" de catelul meu.Cu porcusorul de Guineea nu s-a inteles deloc si obisnuia sa ii darame cusca,la fel si cu hamsterii, nu stiu ce animal as putea sa imi iau.Imi puteti recomanda ceva (optional,din experienta)? Multumesc mult, funda + vot!

6 răspunsuri:
| Kriss96 a răspuns:

Ai putea sa-ti iei o pisica. In general pisicile si cateii se inteleg. Depinde si cum le faci cunostinta. Pisicile sunt mai agresive de obicei. Cainilor le e cam frica de ele. Mai ales daca isi iau si o labuta in fata.
Dar sunt si animale care pur si simplu nu accepta alte specii. Nici macar pe-a lor. Mai bine nu te risti. Ar fi trist sa iei o pisicuta si sa se intample ceva urat intre ei.

| Valy4567 a răspuns:

Dacă nu s-a înțeles cu nici un animal pe care l-ai avut până acum, îți recomand să schimbi câinele.

| KinderBeeeib explică (pentru Valy4567):

Doar animalele precizate le-am avut de cand am cateaua.In general este un catel bland care adora copiii.Este imposibil sa imi schimb cainele straight face in 5 ani de zile m-am atasat de ea.

| Marin_Silvia_1974 a răspuns:

Un alt caine sau un animal ce se poate apara:o broasca testoasa; 0 sau un peste_nu poate interactiona cu el happy dar acorda-i multa atentie cainelui, pentru a fi multumit

| Trbl_Alyn_1998 a răspuns:

Poate ca nu vrea sa ai alt animal si sa iti petreci timpul numai cu el happy sau o catea/catel pentru el/ea happy

| KinderBeeeib explică (pentru Trbl_Alyn_1998):

Toate animalele de companie vor timp numai pentru ele.Si dupa cum am mentionat, nu mai pot cumpara inca un catel.