| BuciSh0t a întrebat:

Cainele meu a vomitat sau sa pisat sange am gasit langa usa sange... s-ar putea sa fie din cauza ca ieri i-am dat paste. si aveau si bulion in ele? altfel de ce?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Of Doamne, lasa TPU! Fugi cu el la doctor! Asta daca vrei sa-l mai ai in viata...

9 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Ruxuletz a răspuns:

Buna, " sa pisat"? in primul rand " sa " se scrie " s-a " cand e vorba de o actiune. In al 2-lea rand " pisat " e un cuvant prea urat pentru a fii folosit, ce sa mai vorbim sa fie pus pe un site, sa revenim,cainele tau a vomitat din cauza pastelor,e adevarat. Cine te-a invatat sa dai bulion la caine?! E INTERZIS!, pastele sunt ok, si eu ii dau alui meu si ii plac. Pipiul, nu e de la bulion, cum crezi ca ajunge bulionul in vezica urinara?! Bulionul il elimina cand face " treaba mare ", pipiul probabil e rosu din cauza ca a racit la burta, consula un medic veterinar ca nu mai stiu exact cum se numeau medicamentele pe care trebuie sa i le dau in caz ca face pipi rosu. Dar pot fi si alte cauze, ca atare, repet : daca animalutul tau continua sa faca rosu, inseamna ca ceva nu e regula, sau daca e fetita, inseamna ca i-a venit menstruatia!

| SabbyNightShadow a răspuns:

Probabil,mai bine du-l la veterinar

| elenutza27 a răspuns:

Poi daca e fata, nu-ti face griji, e in calduri. In orice caz controleaza sa vezi daca are vre o rana ( asa i s-a intamplat is catelusei mele ). Daca nu e catea si nu are nici o rana, du-l repede la veterinar.

Succes!

| blackwidow a răspuns:

1) Invata sa scrii inainte sa te uiti la pisatul cainelui tau.
2) Daca bulionul avea si ceapa, de aceea a vomat. Nu-i mai da ceapa si ciocolata, ca poate muri

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Cainele tau are rinichii praf, de aia pisa sange, sau ar putea avea o hemoragie interna. Pastele nu cauzeaza "moartea rinichilor"

| Missdaydreaming a răspuns:

Daca e fata e din cauza ca e in calduri... daca e baiat du-l la veterinar.

| fatacaciocolata a răspuns:

Nu este din cauza mancarii! cainele tau trebuie dus la doctor!

| larysa_9562 a răspuns:

Nu mancarea este de vina du-te cu el la un doctor veterinar!