| didi24mai2003 a întrebat:

Cainele meu(chiuaua)prefera ciorba de dovlecei mai mult decat conserva cu bucatele de pui pedigree. Ce sa-i fac? Vreau sa manance ca un caine!

Răspuns Câştigător
| dydy1 a răspuns:

Nu e ceva grav, si eu am un catel care nu mananca granule, cu atat mai bine pentru el

7 răspunsuri:
| didi24mai2003 explică:

Dar de cand l-am cumparat prefera ciorba mai mult de cat carnea(nu granule)Iar iarba mananca de parca ar fi piept de pui la cuptor.Nu te mai mira ca mananca iarba doar cate unpic!

Răspuns utilizator avertizat
| OliviaLowe a răspuns:

NU IL LASA SA MANANCE CE MANACI SI TU! Cand cainele meu era mai mic ii dadeam 3 mese pe zi. Dimineata si seara boabe(royal canin) inmuiate in apa pentru ca era inca mic si il dureau dintii si la pranz orez simplu fara sare cu carne de vita pe care o cumpara mama si o facea fara sare fara nimic doar o fierbea...Acum e mai mare si are doua mese. Dimineata boabe si seara orez cu carne. Obisnuieste-l cu mancarea de caine pentru ca altfel il vei imbolnavi...chiar daca face mofturi la inceput tu continua sa-i dai pentru ca o sa i se faca foamne si o sa manance pana la urma, si daca tot nu vrea pune-i o lingura din mancarea care-i place in macarea lui si o sa manance.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da bataie nu prefera?

| Paty25 a răspuns:

Au si ei momente cand nu se simt bine si mananca vegetale mai mult de exemplu cainele meu manca si iarba cand nu se simtea bine! Stai linistita isi revine el si e mult mai bine pentru el sa manance si altceva de cat acele granule!