| Aditzza213 a întrebat:

Cainele meu e suspect de parvoviroza si nu am bani de tratament. Ce ma fac?

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Vinzi calculatorul, telefonul, niste haine pe care nu le porti zi de zi, obiecte de utilitate redusa si iti salvezi animalul. Apoi iti gasesti un loc de munca, pentru ca data viitoare sa nu mai fii intr-o situatie in care nu-ti poti indeplini obligatiile.

| thalyslly a răspuns:

Tratamentul pentru parvo costa in jur de 300-400 lei, daca nu il tratezi o sa moara, dupa ce o sa chinuie 4 zile.nu era mai bine daca il duceai la vaccin cand trebuia? te costa 50 lei.ai de ales ori il duci urgent la veterinar ori o sa.a si trebuie sa il duci cat mai repede ca nu o tina mai mult de 5 zile cu parvo.are diaree cu sange deja?

| RedNose a răspuns:

De ce nu te-ai gandit de la inceput la lucrul asta?

| Johndoe2023 a răspuns:

Daca nu ai bani sa ingrijesti un animal de ce il mai tii? doneaza-l

| Animalpet a răspuns:

Incearca sa gasesti totusi niste bani pentru a merge la un veterinar. Problemele de sanatate nu trebuie amanate.