| ByancaSonya1992 a întrebat:

Cainele meu mananca caca cand ma duc la gratar! Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| AndraaP a răspuns:

Evita certurile si bataile;
stai cu ochii pe el, iar daca se apleaca sa o faca, spune NU! repeta cuvantul cu autoritate, dar nu fi violenta. chiar daca nu stie ce inseamna cuvantul NU, cainele simte tonul din vocea ta, si va sti ca ce face NU e bine.
daca asculta nu uita sa il recompensezi, pentru ca el sa realizeze ca a facut ceva bun.

10 răspunsuri:
| PinkPanther a răspuns:

Asta fac toti cainii, stai cu ochii si cu gura pe el, pana invata ca nu are voie

| PopStarInMyMind a răspuns:

Leaga-l undeva sa nu se mai duca sa manance.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poate il confunda cu micii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta pentru ca nu l-ai educat de mic si ma indoiesc ca o mai poti face acum daca este un caine adult. Oricum trebuie sa te tii de el, sa il urmaresti si sa ii interzici cu vehementa sa mai faca acest lucru. Cine stie poate se dezvata de obiceiul asta scarbos. Se poate imbolnavi si mai grav sa iti transmita si tie cine stie ce nenorocita de boala.

| ByancaSonya1992 explică (pentru anonim_4396):

Tu fata, ii pui de 6 luni. A mancat in urma cu 4 luni, si acum 4 luni jumate. L-am dus la medic veterinar, care a zis ca nu are nimic, e sanatos, etc. Pana acum, sincer, prietena mea, Teodora l-a pupat si sarutat pe bot :s... L-am dus la v. si i-o dat ceva de dezinfectare in gura, si nu mai avea bacteriile alea scarboase!

| ThEEmperoR a răspuns:

Dai mai multrolling on the floor))) de aia nu suport eu caini i si pisicilerolling on the floor)))))))))))))))))))))))))))

| M3taX a răspuns:

Ce scarbos... Poti sa il pui in lesa sa stea langa tine ca sa poti observa ce face.

Bafta happy

| Alin_Popescu_1990 a răspuns:

Pai daca mananca caca manancal si tu pe el. rolling on the floor Glumeam incearca sa urli sal drezesi sa-l bati sai dai cate o lesa peste fund sai dai o palma asa fac eu cand nu ma asculta al meu big grin

| AndraaP a răspuns (pentru Alin_Popescu_1990):

NICIODATA sa nu urli si sa nu lovesti un caine.

chiar daca o faci, o faci degeaba. cainii nu stiu pentru ce i bati/certi, si te vor considera doar un stapan violent iar astfel se vor indeparta de tine.

| Alin_Popescu_1990 a răspuns (pentru AndraaP):

Pff. al meu intelege ii mai dau da din an in paste cand ma supara dar asa nu-i dau. ce crezi ca nu iubesc animalele si ca sunt violent? nu.
Dar cateodata cand chiar ai un caine rau trebuie sa fac cv. macara o palm cv