| Betty_9264 a întrebat:

Cainele meu mananca iarba! De ce?

15 răspunsuri:
| αntoniα a răspuns:

Sall!
Am gasit ceva pe un site:
http://www.animalutze.com/articole/cainii-care-mananca-iarba-.php
Sper ca te'am ajutat:D
Paaaa!
^.^

| alexralu34 a răspuns:

Are probleme cu digestia, cu stomacul

| alexralu34 a răspuns:

Are probleme cu digestia, cu stomacul.

| Clauvdgg a răspuns:

Nu se simte prea bine. Iarba ii este ca un medicamet! nu se intampla nimic rau daca mananca iarba, ba dimpotriva!

| MiK3L a răspuns:

Pentru ca il doare stomacul. Daca ii era rau sau greata, vomita instant.

Răspuns utilizator avertizat
| Grumpy123 a răspuns:

A innebunit laughing) Trebuia sa bagi la categoria "comice" sau cum se numeste laughing) Ca m-a luat rasu cand am citit intrebarea.de am cazut depe scaun laughing)))

| Betty_9264 explică (pentru Grumpy123):

Ha ha ha straight face What's so funny?

| iiGeorgii a răspuns:

Ai vazut caine care sa ia pastile? Nu cred. Ei ca si pisicile cand ii doare burta. capu etc, ei mananca iarba.

| αntoniα a răspuns (pentru iiGeorgii):

De fapt da.Am vazut caine care sa ia pastile.Stii care caine? Al meu.tongue

| MonicaPis a răspuns:

Pentru ca il doare burta nu te ingrijora si sa nu-i dai tu iarba ca stie el ce sa manance sper ca te-am ajutat

| Flory_9244 a răspuns:

Ii este rau. sau greata

| Smilee001 a răspuns:

Un caine care sufera de o boala de nutritie si metabolism ne transmite primele semnale de alarma - vizibile prin modificari ale aspectului blanii si pielii - astfel, cainele va avea un aspect general nesanatos, blana mata, pielea uscata si fara luciu si va pierde par in cantitati anormale in afara perioadelor de naparlire (primavara si toamna). In cazul carentelor de minerale si vitamine unii caini incearca sa suplineasca lipsa acestora prin tot felul de "obiceiuri inexplicabile" - vor linge peretii (lipsa de saruri de calciu), vor manca pamant sau praf (lipsa de minerale) sau vor manca mai multa iarba decat de obicei (avitaminoze).

| endthis a răspuns:

Simplu...il doare burta, e ceva normal.

| selenamiley57 a răspuns:

De obicei se spune ca daca un caine mananca iarba ori are probleme cu digestia ori il doare burta