| anonim_4396 a întrebat:

Cainii pot manca dulciuri?

13 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Ai mei mănâncă.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru J0B0MAT):

Ai tai nu mananca de capul lor, le dai tu si ii vei imbolnavi.
https://www.google.ro/#q=dulciurile+la+caini

| J0B0MAT a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Le dau şi eu şi alte persoane şi se servesc singuri uneori.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru J0B0MAT):

Ok, vezi sa nu uiti sa cumperi vodka pentru copii diseara

| J0B0MAT a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Nu am cum să uit ceva la care nu m-am gândit.

| ALGator a răspuns:

Da, dar mu le fac bine. Pot da ingrasare, distrugerea dinților. Trebuie să primească alimente specifice speciei carnivore.

| seth2016 a răspuns:

NU. Cainele este caine, nu om. Si adora viata sa de caine. Ii plac oasele in schimb, chiar si alea sintetice.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nici noi, ca oameni, nu ar trebui sa ne indopam cu atata zahar, cu saracii ce ai? laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Eu n-am nimic. Zicea cineva ca isi imparte dulciurile cu cainele si voiam sa ma asigur ca nu m-am certat cu el degeaba. laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da-i in cap, sigur nu intelege altfel. laughing
Eu nu inteleg de ce ai da asa ceva unui animal, daca vrei sa-l rasfeti fierbe-i un piept de pui/curcan si aia e. laughing

| Friday13 a răspuns:

Nu le da dulciuri! In special ciocolata, e toxica pentru ei, de ce nu iei niste biscuiti speciali ca recompensa?

| Sapodernac a răspuns:

Nu, fac viermi.

| TwiX21 a răspuns:

Cainilor le plac dulciurile, dar NU este sub nicio forma sanatos! Cainii nu au voie dulciuri, fie ca sunt de rasa sau nu!