| Șttefania a întrebat:

Cainii si pisicile sunt fericit in apartament?

10 răspunsuri:
| Șttefania explică:

Byanca eu nu zic ca daca as avea un catel sau o pisica las tine intre 4 peretilaughing
Logik ca as iesi cu el afara, m-as juca cu el etc... doar ca mama mea este convinsa ca nu sunt fericiti.

| noktambul a răspuns:

Tu esti fericita cand stai numai in casa?

| glamour a răspuns:

Pisicile da. eu una nu recomand sa lasi pisica afara cum obisnuiesc posesorii de animale, pentru ca fuge si nu se mai intoarce si apoi se plang pe forumuri ca vai a fugit pisica...pai cine dracu va pune sa o lasati afara?straight face in fine, sa continuam. cand vine vorba de caini in apartament depinde de talie, de spatiul pe care il ai in casa si de cata miscare fac. degeaba iti iei ogar in apartament daca nu il alergi atat cat e nevoie. eu una sunt de parere ca orice caine se poate adapta intr-un apartament, chiar daca vorbim de exemplu de un ciobanesc, conteaza foarte mult sa faca miscare si sa ai un apartament spatios, nu sa se loveasca de mobila cand vrea sa se intoarca...

| Psihiatra a răspuns:

DA.Atata timp cat au conditiile necesare:mancare suficienta, jucarii, locul unde sa`si fac nevoile si cel putin o ora in care sa faca miscare (preferabil o iesire in parc sau in fata blocului), sa nu mai mentionez de dragoste si afectiune din partea spatanului.

| Minks a răspuns:

Nu stiu, intreaba-i. happy

| kynleiii a răspuns:

Da. dar sa ii scoti afara de vreo 2-3 ori pe zi. dimineata dupiamaza si seara... funda?

| Terra_1876 a răspuns:

Da, le plac mult apartamentele.Nu este indicat sa-i scoti afara fara lesa, dar nu este indicat nici sa-i scoti.Cainii si pisicile, mai ales cand sunt in calduri, pot fugii cu noptile de acasa si chiar sa nu mai vina.Sunt fericite daca te joci cu ele, le alinti si le arati ca ele sunt foarte importante pentru tine. Daca nu il/o duci/lesi afara nu se va invata si va sta foarte cuminte in casa.

| OnnyMady a răspuns:

Caini nu sunt deoarece ei au nevoie de un spatiu mare unde sa alerge si sa se joace. iar daca vorbim de pisica depinde daca este mai puturoasa este foarte fericita in apartament

| Byannca a răspuns:

Încearcă să îți răspunzi la această întrebare singură...
Ție ți-ar conveni să stai toată ziua între patru pereți?

| DizzYuzzY a răspuns:

Sunt destul de fericiti dar daca ii tii numai in apartament cand o sa iasa afara in 5 min nu o sa-i mai vezilaughing. asa ca ia si scoate-i pe afara cel putin de 2-3 ori pe zi