| Jurjescu_Daniel_1999 a întrebat:

Cam cat m-ar costa o broasca testoasa + acvariu(nu terariu) + decoratiuni(pietre etc...) + filtru + neon si + ce mai trebuie?
Si ce decoratiuni sa mai gasesc?

Răspuns Câştigător
| sonya a răspuns:

Buna,

In primul rand ar trebui sa stii ca ingrijirea unei broaste nu este un lucru simplu. Din contra, cu cat broasca creste, cu atat lucrurile se complica. Are nevoie de mai mult spatiu, apa curata, mancare si nu e deloc usor sa stai sa schimbi apa la un acvariu mare.

Daca iti cumperi un acvariu mare de la inceput, il poti lua direct cu toate accesoriile (filtrul, neon, pompa de aer) si te ajunge undeva la 600 de lei.

Celelalte accesorii costa intre 50-80 de lei fiecare (insula pentru broasca, plante, pietre).

Totusi, asa cum am spus, va fi complicat sa stai sa schimbi apa la un acvariu de cel putin 100 de litri. Broasca murdareste foarte repede apa. In plus, daca vrei un filtru foarte bun trebuie sa platesti pe putin 300 de lei ca sa iti faca fata la cantitatea respectiva de apa.

Gandeste-te bine inainte de a cumpara o broasca. Daca ai timp sa o ingrjesti si daca ai posibilitatea asta.

Pa.

2 răspunsuri:
| SorinTudor a răspuns:

Depinde ce acvariu cat de mare etc poate sa ajunga la 500-600 de lei tot echipmanetu desi cel mai scump e acvariul

| Ag30Fdr4g0nz a răspuns:

Cumpara-ti iguana. happy