| Nake900 a întrebat:

Cat m-ar costa un pui de broasca testoasa de Florida? Cat m-ar costa si broscuta si acvariu, lampa, filtru si mancarea? Vreau doua raspunsuri. Unul pentru fiecare intrebare. Multumesc anticipat! Dau FUNDA!

Răspuns Câştigător
| CiprianWhit3 a răspuns:

Buna. si eu am o broasca testoasa dar nu mai stiu de ce rasa ii. dar o broasca testoata ii cam 35-40 de lei, un acvariu de sticla cam 100-350 de lei sau de plasti cam 25-50 de lei, lampa e cam 35 de lei, filtru cam 25-45 lei, hrana 10-25 de lei, iar inca cateva recomandari, trebuie sa iei calciu care se pune in apa, niste picaturi care curata apa ca sa nu miroasa apa urat(ca dupa 2-3 ani incepe sa imbatraneasca si miroase apa), si vitamina d cu care il ungi pe carapace si pe burta. Un link cu accesori(pret) este http://www.aquariumprest.ro.
funda?

1 răspuns:
| Hash001 a răspuns:

Sa intreti o broasca testoasa e complicat, miroase si nu cred ca e pentru copii; cel mai bine ia-ti o pisica, e cel mai potrivit animal de companie si mentenanta e usoara