| RazvanSmile a întrebat:

Cam la ce pret as putea cumpara un amstaff?thinking

Răspuns Câştigător
| JockerStoica a răspuns:

Depinde daca vrei un amstaff cu peddigree adica sa se traga din parinti Campioni si sa aiba microcip pasaport european etc... Poate sa coste in jur de 1300 de lei.
Daca vrei un amstaff normal il poti cumpara cu maxim si exagerat 500de ron.
Eu iti voi da cateva site-uri cu vanzari de amstaff.
www.ringmasteramstaff.ro
www.amstaff.ro
www.canisapremium.ro/caini_amstaff-de-vanzare_78/
www.primo-pet.ro/caini-de-paza/amstaff/detalii.html
www.royalpet.ro/rase-caini/amstaff/
www.olx.ro/q/amstaff/c-312

www.okazii.ro/cautare/amstaff.html
Ai facut o alegere buna ca vrei sa-ti iei un catel amstaff. De ce? Pentru ca rasa amstaff odata dresata poate fi o garda de corp Grozava!
Salut.

| RazvanSmile explică (pentru JockerStoica):

Am citit pe TPU, ca si tu vrei sa-ti iei happy Eu vroiam prima data sa-mi iau boxer, dar ieri eram in fata blocului cu un grupul meu de prieteni si o venit o femeie cu um AMSTAFF. M-AM INDRAGOSTIT DE RASA ASTA! E SUPERBA!

| JockerStoica a răspuns (pentru RazvanSmile):

Da e grozava... E un caine de talie medie cu par scurt. Care are un grad de naparlire redusa.
Amstafful a fost un caine du lupta excelent acum cam 30 de ani si a mostenit de la BullDog o mare rezistenta la durere Amstafful e un caine compact, robust bine facut are o muscatura Fatala!
Si necesita dresaj ferm. Odata dresat va fi un caine foarte inteligent Si va ataca numai la comanda.
Apropo e greu sa stapanesti un amstaff deodata ce a atacat un caine sau altceva pentru ca nu ii va da drumul pana nu il va omora...
Salut!

6 răspunsuri:
| tracicus a răspuns:

Daca cauti gasesti pe la 100 euro

| KINGPDA a răspuns:

Un amstaff din gena buna si numai din gena buna sa cumperi este cam 250-300 euro

| Damira95 a răspuns:

Aprox 200 euro

| AlmaTheAmstaff a răspuns:

Eu mi-am luat-o pe Alma( amstaff-ul meu) cu 600RON si avea tot ( vaccinuri, deparazitari, pedigree, carnet de sănătate etc ). Dar depinde si de vanzator.
Sunt amstaffi si la 300 si ceva de RON.