| vali082 a întrebat:

Care dintre urmatoarele rase de caini ar fi mai potrivita din toate punctele de vedere: Rottweiler, Ciobanesc german, Ciobanesc caucazian sau un Ciobanesc de bucovina?

Răspuns Câştigător
| Dodgge a răspuns:

Daca nu ai mai avut caini pana acum si nu ai habar cum sa ii educi si sa te impui nu iti lua asemenea rase.Rottweilerul,ciobanescul german si caucazian sunt rase special create ca sa atace omul.Ciobanescul de bucovina este pentru paza turmelor.
Incearca ciobanescul de bucovina daca tot vrei caine de talie mare, este mult mai calm.

5 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Daca e primul tau caine si esti prost la educatia si predresajul cainelui, nu iti lua unul de talia si comportamentul celor mentionati de tine

| Panteraa a răspuns:

Ciobanesc de Bucovina daca vrei ceva 100% romanesc laughing

| Rebecca123 a răspuns:

Pai depinde ce rasa iti place tie..Nu poti sa iti iei ce caine iti zic altii sa iti iei.Gandeste-te de care vrei. Dintre acestia enumerati de tine, eu as alege ciobanesc german pentru ca sunt frumosi si sunt sigura ca sunt si la fel de jucausi.

| JoannaC a răspuns:

Eu zic ca Labradorul, dar imi plac foarte mult si Ciobanestii germani.

| Bàisérpiçor a răspuns:

SALL Valy! Eu am avut tot asa de ales...si in final am ales happy.Am luat o catelusa rottweiler si este foarte jucausa si tot odata este si este si rea daca intra cineva in curte ...bine ca nu musca ca are doar 3 luni si 10kg.Eu iti recomand un rottweilerwinking. Funda?