| saluttpu123 a întrebat:

In foarte scurt timp as vrea un caine de paza si protectie spuneti-mi va rog din aceste rase: Ciobanesc asiatic,rottweiler, ciobanesc caucazian? Care din aceste rase este cel mai bun?

Răspuns Câştigător
| Kate20 a răspuns:

Cu toata increderea iti recomand un rottweiler. Dar iti zic sincer ca ori ajungi in mormant, ori la spital daca nu il dresezi ..de aceea zic sa-ti iei un pui, apoi il dreseszi. Funda? happy

| saluttpu123 explică (pentru Kate20):

Mda ai dreptate oricum imi iau pui de rottweiler nu il i-au direct mare domane fereste il i-au de pui si se va obisnui ca eu sunt stapanul lui si de dresat ma voi ocupa personal. funda!

| Kate20 a răspuns (pentru Kate20):

Mersi de funda. :*

| saluttpu123 explică (pentru Kate20):

Npc

5 răspunsuri:
| Deliiiia a răspuns:

Eu zic ca un rottweiler, depinde si de cum este dresat.

| R0ckY01 a răspuns:

Din acele rase alege rottweiler dar iti recomand un caine de lup pentru ca sunt foarte destepti si usor de dresat, sau daca vrei un caine rau ia-ti un pitbull.