| ANONIM49112911 a întrebat:

Care e rasa preferata de caine? Dar de pisica? De ce? Cel mai bun argument primeste

Răspuns Câştigător
| TeYo99 a răspuns:

Rasa de caine este Bichon Maltaese pentru ca e foarte jucaus si destept iar de pisica Persana are mult blanita si te iubeste f f mult! Si este eleganta

9 răspunsuri:
| Pufarinee a răspuns:

Mie imi plac caini de rasa beagle pentru ca sunt foarte draguti si destepti.si rasa de pisica care imi place este maine coon puntru ca e foarte draguta. funda?

| AndiNyctophilia a răspuns:

Rasa mea preferata de caine e Akita Inu Japonez(daca ai vazut filmul Hachiko a Dog´s story nu mai trebuie sa explic de ce), iar rasa de pisica este Bombay, deoarece am un motanel din aceasta rasa si e foarte afectuos, jucaus, energic dar si foarte gratios si inteligent happy

| DonyHD a răspuns:

Rasa preferata de caine este Cocker Spaniol pentru ca este frumos cu urechile lungi si foarte energic si destept. si rasa preferata la pisica este Albastru de Rusia pentru ca este frumoasa si jucausa

| Iasmiine a răspuns:

Nu am o rasa preferata nici la caini nici la pisici, imi plac toate animalutele asa cum sunt ele.

| biwltyad a răspuns:

Rasa mea de caine : Bichon maltese; http://www.google.ro/......tp?/search
Rasa pisica : Angora turceasca; http://www.google.ro/......tp?/search

| Schmetterling a răspuns:

De ce crezi ca totul depinde de rasa?!?!?! Toate animalele sunt frumoase in felul lor, toate sunt un suflet iar cele care nu sunt de rasa sunt adandonate, deoarece noi oamenii credem ca daca ai un animal de rasa, asta face toti banii si ne face pe noi fericiti.
Chiar daca ai un animal care la inceput probabil nu-ti va placea din diverse motive, cu timpul ai sa-i descoperi ''calitatile''.
Totul depinde de noi!

| ANONIM49112911 explică (pentru Schmetterling):

Nu zic ca cele care nu sunt de rasa nu sunt frumoase, de ex eu am 3 catei la bunici care nu sunt de rasa, dar ii iubesc mult. Eu nu ma refer la ce rasa ati vrea voi sa aveti. Asa, la aspect cam ce v-ar placea.

| ANONIM49112911 explică (pentru ANONIM49112911):

Ii am la bunici deoarece eu stau la bloc si mama nu ma lasa. Chiar am incercat cu unul dintre ei sa il tin la bloc, dar mama nu a vrut, asa ca l-am dul la bunici.

| xXxV4mPiR3xXx a răspuns:

Rasa de caine :
Dupa parerea mea cea mai frumoasa rasa de caine si inteligenta este LABRADOR. Este un caine inteligent si foarte afectuos. Labradorii sunt excelenti inotatori, calitate sustinuta de membrana interdigitala de la nivelul degetelor si de blana impermeabila. Este de asemenea un caine pasionat de vanatoare.