| Cherisheverything a întrebat:

Care este cartea voastra preferata? Sau cartile. Mie imi plac foarte mult romanele lui Nicholas Sparks, si La Rascruce de Vanturi + chestii cu vampiri nou aparute laughing Astept pareri happy

Răspuns Câştigător
| Elle2117 a răspuns:

Imi place seria "Jurnalele Vampirilor".
Mi se pare foarte tarewinking
Ti-o recomand cu placere.
Daca iti place suspansul combina cu romantismul si chestiile adolescentine e perfecta.
Te pup.

10 răspunsuri:
| Dan a răspuns:

O carte buna de citit,"Sa trecem pragul sperantei" de Papa Ioan Paul II, este foarte buna pentru zilele noastre, vei invata multe lucruri de la aceasta carte. Lectura placuta!

| SweetCandy a răspuns:

''Teiul salbatic'' - Doina Ionet

| Bitzii~Bitzii a răspuns:

Mie imi plac toate cartile scrise de Stephanie Mayer:
Amurg;
Luna noua;
Eclipsa;
Zori de zi;

Eu am citit doar primele 2 si vreau sa le citesc si pe celelalte.

| George1510 a răspuns:

Jules Verne- Doi ani de vacanta, Steaua sudului...:X:X:X:X:X:X

| louis3 a răspuns:

Seria Vampirii sudului, Jurnalulul unei iubiri, Dragoste la prima vedere, O plimbare de neuitat(de Nicholas Sparks), Singur pe lume de Hector Malotbig grin

| Quiss a răspuns:

Cartea mea preferata este Contele de Monte-Cristo de Alexandre Dumas care mi se pare o carte geniala.
Altele care-mi plac sunt:
Sclavii pamantului - Vintila Corbul
Winnetou - Karl May
Prin foc si sabie - Henryk Sienkiewicz
Cetatea blestemata - John Carling
Cei trei muschetari + tot ce tine de ei

| cosima11 a răspuns:

Singur pe lume- Hector Malot

| Alyyynu a răspuns:

Cel mai mult imi plac alea 52 + 2 jokeri laughing
cititul nu este una dintre pasiunile mele, prefer documentarele video(discovery, national geographic, history channel...)
bine ca si carti astea politiste, de aventuri, ma cam lasa rece laughing

cand e sa citesc ceva prefer o carte despre mistere(piramide, ancient history, ancient gods), despre dezvoltare personala, body language, istorie, noi descoperiri... diverse tutoriale + how to do things(niciodata nu stii cand o sa ai nevoie de ceva)
si desigur sa nu uit cartiile care trebuie citite fie ca vreau sau nu, bine la unele mai citesc si pe sarite laughing (drept, politica, finante, achizitii publice, anatomie, microbiologie, chimie... stiu aiurea nu? laughing )

| anasch a răspuns:

"Nimic nou pe frontul de vest" - Erich Maria Remarque
"Rosu si Negru" - Stendhal
"Golful francezului" - Daphne du Maurier
"Vraciul" - Mostowicz big grin

| madymax a răspuns:

Seria Casa Noptii de P. C. Cast si Kristin Cast sunt 7 carti dar doar 3 au aparut la noismug