| FlorinSalamNr1 a întrebat:

Care este cea mai usoar metoda de a invata chitara acustica online?

Răspuns Câştigător
| Hunt_Lexy_1995 a răspuns:

Dacă te descurci cu limba engleză, îți recomand următorul site: https://www.justinguitar.com/en/BC-000-BeginnersCourse.php. Eu de acolo încerc să învăț acum și mi se pare foarte ok.

1 răspuns:
| Skippy223 a răspuns:

Daca sti sa citesti tabulatura, atunci esti pe drumul cel bun.
Pe urma, avansezi cu timpul, si cu transpiratie.
Sa citesti o tabulatura (sau tabs in engleza) este foarte usor.
Ai 6 linii horizontale. Linia de jos reprezinta coarda de sus, si linia de sus coarda de jos.(Ca si cum ai avea notele pe o foaie, asezate pe jos, si tu in fata lor) Pe fiecare coarda, o sa vezi numere. Numerele alea reprezinta spatiul pe care trebuie sa pui degetul.

Daca este scris numarul 3 pe coarda de jos, pui degetul pe a 3-a casuta, pe coarda de sus.

Nu trebuie sa stii corzile ca sa poti canta la chitara.