| DerFinne a întrebat:

ce melodii as putea invata pe chitara acustica?

Răspuns Câştigător
| Dumnezău a răspuns:

Eu pot sa le cant pe astea, sunt usoare, le poti incerca si tu:
Rosu si Negru-Pseudofabula
Cargo-Daca ploaia s-ar opri
Vama Veche-18 ani
Andrii Popa
Valeriu Sterian-Amintire cu haiduci
Valeriu Sterian-Vino Doamne
Shinedown-Second Chance
Demi Lovato-Skyscraper(da,stiu, stiu, dar e usor cantecul si placut la chitara)
Karma-Copilita fara minte
Green Day-Boulevard of Broken Dreams
Pink Floyd-Hey You
Green Day-Time of Your Life
The Beatles-Let it be

| GregHouse a răspuns (pentru Dumnezău):

Doamne, ce mai faci? Cum fu azi la scoala? Btw, abia astept Craciunul sa te aud cum canti la chitara, cu siguranta demonic! Merge un duet pe Pseudofabula, Andrii Popa, Amintire cu haiduci (dupa ce inveti ritmul de vals!), Copilita fara minte si Boulevard of Broken Dreams!

| Dumnezău a răspuns (pentru GregHouse):

Apostole,daca sunt smecheri si culeni,centauri in ale chitarii,cum ne stim,am putea sa incercam un Beatles-Hey Jude,dar din ce vad eu,are cam toate acordurile posibile. laughing
Sau,un Pink Floyd-Another brick in the wall,pe o electroacustica, asa, ca dedicatie pentru invatamant. devil

| GregHouse a răspuns (pentru Dumnezău):

Doamne, mie deja mi s-a propus sa-mi iau o electrica, si-mi voi lua in viitor, dar vreau mai intai sa stapanesc acustica. Daca-ti iei si Sfintia Ta o electrica sau o electro-acustica se muta Iadul in alta galaxie! laughing