| Loomy_1490 a întrebat:

Care este cel mai lenes animal de pe Pamant?

20 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Nu stiu sigur, kaola sau lenesul, dar concureaza cu catelul meu, rasa maidanez, care doarme toata ziua si are chef de joaca doar seara!

| Ana-Maria94 a răspuns:

Broasca testoase:d

| cristi202 a răspuns:

Ursul, iarna. Aproape ca moare de lenevie, cit hiberneaza!happyhappyhappy

| Яùxsi a răspuns:

Lenesul.

| Alocispeptunoi a răspuns:

Lenesul e un fel de amimuta care toata ziua sta in copac si mananca sau doarme.

| blaksoul12 a răspuns:

Lenesul.Cine altcineva?

| calubalan a răspuns:

Omul!
... dupa ce da de bine nu mai face nimic...

| selef a răspuns:

Coralul nu se misca niciodata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te referi la animalul care se misca cel mai putin, cred ca este coralul. Daca iei in considerare raportul cerinte/realizari, unii din rasa noastra (stiu eu cateva exemple)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lenesul e cel mai lenes animal :))).
http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/media/401/321/5109/2636881/1/sloth.jpg

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca este lenesul! el tot timpul sta cu ochii inchisi si mananca banane

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu esti cel mai lenes animal din lume.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Omu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lenesul!

| KidoSmart a răspuns:

Lenesul( animal)

| oky a răspuns:

Lenesul. E ca o maimuta care nu face nimic. Doarme tot timpul aproape.

| Diana_7451 a răspuns:

Lenesul

| fastlane a răspuns:

Eu tongue cred ca cel mai lenes animal e cel care ii poarta numele si ursuletul coala

| adytzukrose a răspuns:

Chiar el

| mirela_8888 a răspuns:

Vecinul meu.