| MJ4everkingofpop a întrebat:

Care este diferenta dintre corcitura si metis? (la caini)

7 răspunsuri:
| nonameih0000 a răspuns:

Niciuna, sunt sinonime happy Se refera la un individ din rase diferite big grin

| viotedy a răspuns:

Corcitura e imperecherea a 2 rase diferite si metis se spune catelului care nu are pedygree.

| viotedy a răspuns:

Apropo-niciodata n-am inteles de ce imperecheaza oamenii animale care nu-s de aceiasi rasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt una si aceleasi lucru.METIS=CORCITURA. numai ca metis suna mai soft,

| MJ4everkingofpop explică (pentru anonim_4396):

Cineva mi-a spus ca metisul este combinarea a 2 rase pure iar corcitura este combinarea dintre 2 metisi... tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt rase diferite! Corcitura este mai urata, nu o au oamenii instariti (sa zicem), iar metis este mai frumos asa ca ceo care vor caine frumos cumpara

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adica ca sa te fac sa intelegi... Vrei sa-ti cumperi o rochie.Ai o rochie urata (corcitura) si e ieftina, si ai o rochie frumoasa (metis) dar e mai scumpa.Asa e si cu animalele.Ce e mai urrat este corcitura si mai frumos metis!