| Maryyyaa a întrebat:

Care este dimensiunea potrivita pentru cușca unui hamster pitic?

4 răspunsuri:
| helpforyou a răspuns:

Pentru hamsterii sirieni, o cușcă de minim 50 x 50 x 60 cm ar fi potrivită.

| DjSannan a răspuns:

Cușca unui hamster pitic ar trebui să fie de cel puțin 24 x 12 x 12 inci (61 x 30.5 x 30.5 cm). Aceasta ar trebui să ofere suficient spațiu pentru a explora și se așeza confortabil. Dacă aveți un model mai mare, îl puteți umple cu jucării, așezări și alte accesorii pentru a-i face viața mai interesantă

| SuperFata a răspuns:

Https://www.emag.ro/......DXPST2MBM/
Uita- te aici și poate o consideri potrivita.
Sunt mai multe modele și cred ca astea ar fi dimensiunile bune.

| Pavel_Razvan_1976 a răspuns:

Dimensiunea recomandată pentru cușca unui hamster pitic este de aproximativ 90 x 50 x 30 cm (lungime x lățime x înălțime). Acestea sunt dimensiuni aproximative, iar dimensiunea exactă poate varia în funcție de modelul cuștii și de nevoile hamsterului tău. Este important să ai în vedere că hamsterii pitici au nevoie de spațiu suficient pentru a se mișca și a se juca, așa că asigură-te că ai o cușcă care este cât mai mare posibil, dar care încă încape în spațiul disponibil.