| PredatoR a întrebat:

Care este parerea voastra despre cainii din rasa Rottweiler?big grinhappy

Răspuns Câştigător
| TiMan a răspuns:

Am avut un rottweiler (o fata) si am crescut-o de mica, de la 3 saptamani.La inceput ma musca de degetele de la pisoare si oriunde eram eu era si ea. Era putin enervantalaughing Dar cu trecerea timpului a ajuns sa ma iubeasca si sa ma trateze ca pe un stapan, iar eu s-o indragesc ca pe o sora.Dormeam si cu ea in pat uneori.In plus, imi amintesc cand era sa ma muste un caine, si ea vazand asta a sarit gardul si m-a aparat.Deci in concluzie, rottweilerii sunt si protectori si foarte buni prieteni pe deasupra. Daca vreti vreodata sa va luati un caine, va recomand cu caldura un rottie, nu veti vi dezamagitiwinking

1 răspuns:
| Krysscristinakryss178 a răspuns:

Am si eu un rottweiler, am o parere foarte buna, este un caine foarte bun de paza, eu stau singura intr-o casa(13 ani) parintii mei in alta si ma pazeste...