| MyBrownEyes a întrebat:

Care rasa de caine dintre Bichon si Volpino e mai usor de dresat?

Funda

Răspuns Câştigător
| Achet4322 a răspuns:

Bichonii sunt foarte destepti si vioi si sunt foarte draguti si foarte usori de dresat. Pot sa iti zic cum sa dresezi un caine, e foarte simplu :
Deci, trebuie sa il inveti mai intai o simpla comanda, exemplu:vino, si dupa ce va invata prima comanda foarte bine poti sa il inveti si alte comenzi, pe rand... Atentie!:trebuie sa auda comenzile de la o singura persoana pana invata toate comenzile!(acesti pasi de dresaj NU sunt numai pentru Bichoni, ci pentru orice rasa sau corcitura).
Sper ca te-am ajutat happy

5 răspunsuri:
| leftside a răspuns:

Bichon. Sunt atat de ascultatori si de cuminti, iti spun sigur din propria experienta.

| SmilePleaseXoXo a răspuns:

Bichon. Chiar daca sunt mici sunt destepti si usor de dresat. Stiu din surse sigure! Succes!

| RuxMorgenstern a răspuns:

Volpino bichonul e foarte lenes leneveste toata ziu si husky e cel mai usor de dresat sunt foarte sigura

| vLadw a răspuns:

Volpino.

| vLadw a răspuns:

Volpino