| Catiche_Elena_1994 a întrebat:

Ce rasa de caini mi s-ar potrivi? Eu as vrea un caine jucaus si usor de dresat.

Răspuns Câştigător
| AxXeL1124 a răspuns:

Ciobanesc german si jucaus si foarte usor de dresat.

5 răspunsuri:
| AndraCB a răspuns:

Interesanta intrebare. Orice rasa ti s-ar potrivi, pentru ca toti cainii se joaca, toti sunt ascultatori daca ii dresezi. Din acest motiv sunt considerati cei mai buni prieteni ai omului happy... chiar daca alegi rase precum Pitbull, Rotweiller etc, daca nu ii dresezi sa fie agresivi, nu vor fi. La noi inca se poarta moda asta a cainilor ucigasi, insa in Occident spre exemplu genul asta de caini sunt jucausi si foarte sociabili. Cel mai bine ai nimeri cu Border Collie sau Pudel. Acesti caini chiar pot face orice ii inveti, cu placere. Golden Retriever iar este o rasa ce ar corespunde cererii tale, insa, ca si husky si cainii pitici, cand sunt pui, daca sunt lasati singuri in casa, distrug tot. Eu am husky si crede-ma, la mine totul e pitit cand catelusa mea are pui.

| thalyslly a răspuns:

Spitz eman pitic, westie

| bogdiy a răspuns:

Golden retriever ii foarte jucaus iubitor si extrem de usor de dresat

| Anonim5566 a răspuns:

Ciobanesc german, labradol, golden retreiver, beagle etc. Depinde daca iti place sa faci miscare, daca esti dispus sa il intretii asa cum trebuie (sa il perii zilnic etc.).

| Didda a răspuns:

Paii... Bichon Maltese. Sunt mici, pufosii si usor de dresati :x. Link : http://animal.discovery.com/tv-shows/dogs-101/videos/maltese.htm