| RoooneyThePuf a întrebat:

Care rasa de caine latra mai mult (sa fie de paza)? Am un ciobanesc mioritic si imi place. Este foarte rau cand vine cinevabig grin.Dobermanul este la fel de brutal? Eu vreau un caine brutal si mare.Dobermanul e?big grin

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| ☆ Danny☆ a răspuns:

Uite aici.Mastino Napoletano, Cane Corso, Saint Bernard, Rottweiler, Ciobanesc Caucazian, Airedale Terrier, Schnauzer Urias, Dog de Bordeaux etc. Cam astia sunt cei de paza si dobermanul e bun dar eu ti am dat mai multe exemple

| Ad3lyna_8426 a răspuns:

Buna!
Cainii care latra cel mai mult sunt:ciobanestii, dobermanii si cainii lupi.
Dobermanul este un caine fooarte rau!
Dar rottwelierul este fooooarte rau!
:O

| crazy_8087 a răspuns:

Draga un caine de paza este pitbull-ul... de ala nu trece nici musca sau un ciobanes german, dar ca pitbull-ul nu-i nici 1

| catalin1948 a răspuns:

Te-ai gandit la rottweiler?big grinbig grinbig grin, poate sa fie un prieten foarte bun dar si un animal de paza bun:X:X:X