| anonim_4396 a întrebat:

Care rase de pisici sunt cele mai prietenoase?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
5 răspunsuri:
| monicaclaudia a răspuns:

pisica Burmilla
Aceasta pisica are nevoie de atentii intre nivelul mediu si cel maxim asa ca nu poate fi lasata mult timp singura si nici neglijata atunci cand stapanii sunt acasa. Este un animal de tinut in brate, linistit, pasnic, nu se teme de apa si miauna mult. Pisica Burmilla accepta cu usurinta prezenta cainilor.
BOBTAIL JAPONEZ
Caracter
Bobtail japonez este o pisica linistita, fidela si sociabila. Are un vocabular extins, miauna modulat si intretine cu stapanii sai adevarate conversatii
SCOTTISH FOLD
prietenoasa, se intelege cu alte pisici si caini
pisica somaleza
Pisicile Somaleze sunt foarte jucause si deosebit de inteligente, ceea ce face ca ele sa fie considerate unele dintre cele mai bune animale de companie, cautand permanent dragostea stapanilor lor. etc http://www.animalutze.com/articole/pisica-somaleza.php

| beba a răspuns:

Prietena mea are o pisica persana foarte frumoasa si foarte dragastoasa, adora sa fie mangaiata si sa mangaie la randul eihappyde luna viitoare si eu o sa fiu mamica de fetitahappypentru ca m-am decis sa adopt un sufletel mic, persanhappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Albastru de rusia