Întrebare recomandată | RaVuL a întrebat:

Care sunt instructiuniile de utilizare pentru acuarelele acrilice?

2 răspunsuri:
| Labyrinth a răspuns:

Nu există "acuarele acrilice". Acuarelele sunt acuarele, acrilicele sunt acrilice.
Nu sunt instrucţiuni de utilizare, dar trebuie să fii atent să nu pătezi hainele / pereţii cu ele fiindcă acrilicele se prin de orice şi e foarte foarte greu să le scoţi. Ah, şi cumpără de la magazine de specialitate, am observat că se vând şi în combinaţie cu ulei şi astfel calitatea e dezamăgitoare.

| DeDiiDeDii a răspuns:

Buna! Acrilicele nu au un anume instructaji...le folosesti normal.Dar ai grija cum pictezi ca sa nu le combini ca dupa iese ceva urat... Funda?