| GeorgeLM a întrebat:

Care sunt sansele ca o iepuroaica sa-si manance iepurii la prima fatare si cam cati ar fata?

Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Din câte am citit, iepuroaica îşi mănâncă puii numai dacă simte miros străin, adică dacă aceştia sunt atinşi în primele zile. Trebuie lăsaţi în pace, acolo în puful acela. Poate face în jur de 1-7 pui, depinde de la caz la caz.

Sărbători Fericite!

1 răspuns:
| xBlackB0y a răspuns:

Pai iepuroaica nu are cum sasi manance proprii pui. Si cam cati ar fata? pai vreo 2-3 pui.