| NOsay a întrebat:

Cat costa un cotrol la veterinar pentru un porcusor de guineea +taiat de unghii
ce cuprinde un control la veterinar

plss now help (FUNDA )

3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Depinde. Dacă e sănătos (jucăuș, vesel, mâncăcios) și îl duci doar la un control de rutină, s-ar putea să nu te coste mai nimic.
Poate ți se va oferi doar niște vitamine, iar banii constă în contravaloarea acestora.
Dacă simți schimbări bruște în comportamentul lui, inapetență și alte tulburări, atunci va trebui să-i facă niște analize medicale, ecografii etc. Astea într-adevăr costă, dar nu cred că va depăși suma de 100 lei.
Nu știu dacă unghiile i le va tăia un medic veterinar (depinde, unii chiar nu se ocupă de... toaletare) sau va trebui să mergi cu el la un salon pentru căței...Acolo te ajută negreșit.

Uite aici ceva: http://www.gemon.ro/boli.htm

| alina_8632 a răspuns:

Buna! nu stiu sigur sa iti spun dar eu am avut un hamster care imi paralizase si stiu ca pentru vaccinul care mil facea saptamanal nu imi lua bani fiindca era gratis doar ce am cumparat de acolo a trebuit sa platesc dar cu aproximatie cred ca vreo 30 de lei depinde unde stai u si cum e acolo daca se ia bani pe consultative bafta:*

| Zvoristeanu_Cosmin_1986 a răspuns:

Si eu am unul il cheama miki aproximativ 30 de lei