Abh
| Abh a întrebat:

Cate vaccinuri face un pui de beagle in primul an de viata?

Răspuns Câştigător
| maria89nic a răspuns:

5 vaccinuri; primele 3 impotriva parvovirozei si altor chestii (nu stiu sigur), antirabicul si polivalentul (care de altfel nu este obligatoriu) am beagle si stiu. big grin

4 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

Prima vizita la medic la 8 saptamani pentru vaccin va face 2 vaccinuri unul de parvo si unul nu mai stiu pentru ce e, dupa doua saptamani inca unul, iar ultimul e tot parvo la 3 luni, iar la 6 luni cel de parvo. Ca adult trebuie sa faca cate un vaccin pe an.

| LIN2010 a răspuns:

Saracutul nu face niciunul, dar in schimb primeste cam 5 de la ''nenea veterinarul'', daca-l duci bine inteles.Respecte

| Radu1015 a răspuns:

2 Vaccinuri, asa spun eu.

| AlexandrulS a răspuns:

Asa stiu si eu se face unul la vreo 2 3 saptamani maxim. si inca unul la cateva luni. Cred ca ambele sunt pentru imunitate si pentu ''curatarea intestinelor'' de viermisori si alte bacterii...