| anonim_4396 a întrebat:

Cateaua mea are 4 puisori. Ea tot ii alapta pe toti 4 pana acum vreo 3-4 zile. Nu mai ii alapteaza fiindca nu vrea sa manance,si nu are lapte daca nu mananca.
Eu le-am dat lapte cu seringa [stiu ca nu este asa de bun laptele de vaca pentru puisori,dar nu vreau sa ramana morti de foame, mai ales ca plangeau saracutii].
Acum cateva minute i-am vazut ca nu se simt prea bine [cred ca de la laptele de vaca].
Am avut grija sa fie proaspat, si la temperatura potrivita.
Ce sa ma fac? Sper sa nu li se intample nimic.Tin foarte mult la ei crying. Cum sa o fac pe mama lor sa manance? Ce ar trebui sa le dau lor sa manance daca nu? Cat timp ii va alapta cateaua?
FUNDA + VOT!
Urgent.
P.s : Cateii au implinit AZI 2 saptamani.

Răspuns Câştigător
| ZigZagMTFK a răspuns:

Pai poti sa duci catelusa la un veterinar sa vada ce are si sa faca ceva pentru a manca si nu-ti fa prea mare grij pentru catei ca am si eu unul care de mic i-a murit mama si i-am dat lapte de vaca, dar tot sanatos e big grin funda?